چای | انواع چای ، چای ایرانی، چای لاهیجان، چای شمال

چای | انواع چای ، چای ایرانی، چای لاهیجان، چای شمال

چای ایرانی

چای ایرانی علاوه بر اینکه میتواند یک گزینه ی کاملا اقتصادی برای خانواده ها باشد از طرفی دیگر، می تواند به ارتقای سطح سلامت خانواده کمک شایانی داشته باشد و از طرفی دیگر باعث حمایت از کشاورزان و تولید کنندگان بومی و ایرانی می گردد.
چای ایرانی جز معدود چای هایی در جهان است که بدون هیچ گونه سم و یا مواد شیمیایی تولید می شود، که البته این ویژگی به دلیل شرایط اقلیمی حاکم بر مناطق شمالی چای خیز کشور است، چرا که در دیگر کشور ها مانند کنیا، سریلانکا و غیره به دلیل آب و هوای گرم و مرطوب، بستر برای رشد آفات کاملا فراهم بوده و اغلب برای مبارزه با این آفات دست به دامان سم ها و آفت کش های شیمیایی می شوند.
در حالی که در مناطق شمالی کشور شرایط اقلیمی سرد و مرطوب است و در زمستان، دمای هوا تا منفی 10 درجه هم کاهش پیدا می کند و باعث می شود عمده آفات از بین رفته و مابقی آفات به جا مانده به وسیله ی شکارچی های طبیعی خورده می شوند.
کفش دوزک یکی از این شکار کننده ها است که آفات چای را از بین می برد و همین عامل سبب شده شرکت های تولید کننده چای ایرانی، بتوانند نشان “ارگانیک” را از کشور های اروپایی دریافت و محصول خود را به این کشور ها صادر کنند.

چای ایرانی به حدی کیفیت دارد که از ابتدای تولید تا برداشت، فرآوری و بسته بندی، از هیچ گونه ماده ی شیمیایی برای عطر و یا طعم آن استفاده نمی گردد و از این لحاظ یک سر و گردن از رقبای خارجی خود بالا تر است چرا که برای بالاتر بردن کیفیت چای های خارجی آنها دست به اسانس ها و مواد شیمیایی برده و سعی در پنهان کردن کیفیت پایین محصول خود دارند.

مقالات مرتبط با چای ایرانی ر دست نوشته های مستر سوغاتی:

انواع چای ایرانی

انواع چای ایرانی منوط به سه محصول چای ممتاز ایرانی، چای قلمی ایرانی، چای سبز ایرانی می باشد.

 • چای ممتاز ایرانی:
  بهترین چایی دنیا، چای ممتاز ایرانی تولید شده در شمال کشور است که کاملا طبیعی و به صورت خالص عرضه می گردد.
  طعم واقعی چای طبیعی که اندکی تلخ و گس می باشد را می توانید با نوشیدن چای ممتاز ایرانی شمال تجربه کنید.
  ظاهر این چای پیچی شکل می باشد و عطر مست کننده و طعمش بسیار دلچسب است.
  این چای بیشتر تشکیل شده از سر گل های بوته ی چای می باشد و عطر و طعم بی نظیری دارد.
 • چای قلم ایرانی:
  چای قلم، در رنگ و عطر طبیعی و به خوشرنگی معروف است که اگر زمان طبخ و دم کشیدنش کمی بیشتر از 10 دقیقه باشد، نوشیدنی ای غلیظ تر و پر رنگ تر را نتیجه می دهد.
  این چای به همراه ساقه های چای نیز می باشد که دم کشیده آن به اندازه خود برگ چای خاصیت دارد.
  این چای متشکل از ساقه و برگ چای می باشد و کمی طعم کمتری نسبت به چای ممتاز دارد.
 • چای سبز ایرانی:
  مانند چای ممتاز ایرانی، چای سبز  نیز دارای بیشترین پیچ در برگ های خود می باشد و درجه بالایی از کیفیت را در بین چایی سبز های موجود در ایران و حتی جهان دارا می باشد.
  چای سبز  ایرانی از باغات شمال ایران تهیه می گردد از خالص ترین و سالم ترین چایی سبزی می باشد که در دنیا تولید می شود و برای رژیم های لاغری و کاهش وزن طبیعی بسیار سودمند است.
  در فرایند تولید چای سبز تفاوتی به نسبت چای ممتاز ایرانی وجود دارد و آن این است که برگ‌های چای سبز تخمیر نمی‌شود و بلافاصله بعد از برداشت خشک می‌شود و به همین علت آنتی‌اکسیدان محبوبی شناخته شده است و اثرات مفیدی در مبارزه با سرطان، بیماری‌های قلبی و دیگر بیماری‌ها دارد.

خرید چای ایرانی، فروشگاه اینترنتی مستر سوغاتی

خرید چای ایرانی از فروشگاه اینترنتی مستر سوغاتی بی واسطه و به صورت مستقیم از تولید کنندگان و کشاورزان ایرانی صورت می پذیرد.
خرید انواع چای ایرانی و لینک های مرتبط با این محصول:

من و تو می شویم ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهارده =